W środę, 11 stycznia 2017 r., w Miejskim Domu Kultury odbyły się przesłuchania I Olkuskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Talenty wokalne zaprezentowało tego dnia przed jury 47 podmiotów wykonawczych, soliści, duety i zespoły. W rywalizacji tej uczestniczyli nie tylko uczniowie szkół miasta i gminy Olkusz, ale też z innych miejscowości naszego powiatu oraz ze Śląska. Laureaci wystąpią na dorocznym Koncercie Bożonarodzeniowym, który odbędzie się 22 stycznia o godz. 17.00 w olkuskim MDK.

1. Olkuski Konkurs Kolęd i Pastorałek

Organizator I Olkuskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek, którym jest Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, niełatwe zadanie wyboru najlepszych wykonawców powierzył Annie Dudek, Mariuszowi Mazurowi i Mateuszowi Jędryskowi. Przesłuchania odbyły się w czterech kategoriach. A oto wyłonieni przez jury laureaci:

kategoria Solista - kl. I – III szkół podstawowych:
1 miejsce - Zofia Mittman ze Szkoły Podstawowej w Osieku;
2 miejsce - Anna Wdowik ze Szkoły Podstawowej w Kwaśniowie Dolnym;
3 miejsce - Emilia Duda z Fundacji „Nowa”;

1. Olkuski Konkurs Kolęd i Pastorałek

kategoria Solista - kl. IV – VI szkół podstawowych:
1 miejsce - Maria Rolka z Zespołu Szkół w Gołaczewach;
2 miejsce - Rozalia Dessauer ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu;
3 miejsce - Zuzanna Pasek ze Szkoły Podstawowej w Żuradzie;

1. Olkuski Konkurs Kolęd i Pastorałek

kategoria Solista – gimnazja:
1 miejsca - nie przyznano;
2 miejsce - Zofia Węglarz z IVO-Music w Olkuszu;
3 miejsce - Magdalena Pałka z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu;

kategoria Zespoły:
1 miejsce ex aequo - Duet Oliwia Mączka i Jagoda Wąs z Gimnazjum Nr 2 w Olkuszu oraz Zespół Wokalno-Instrumentalny z Zespołu Szkół Nr 2 w Niegowonicach;
2 miejsce - Zespół Wokalny z Ogniska Muzycznego „DodiArt” w Olkuszu;
3 miejsce - Zespół Wokalny z Ogniska Muzycznego „Żaczek” w Olkuszu;
wyróżnienia: Zespół Wokalno-Instrumentalny z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Olkuszu; Zespół Staccato ze Studia Efendi Clue MOK w Bukownie; Duet Wiktoria i Karolina Siudyka ze Studia Efendi Clue w Łobzowie; Aniołki Boże ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Olkuszu.

1. Olkuski Konkurs Kolęd i Pastorałek

Wyżej wymienionym utalentowanym i docenionym przez jury młodym wokalistom serdecznie gratulujemy, zaś wszystkich pragnących ponownie oddać się atmosferze świąt zapraszamy 22 stycznia o godz. 17.00 do MDK na Koncert Bożonarodzeniowy, podczas którego wystąpią m. in. laureaci I Olkuskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek.