Masz 60 lub więcej lat? Pragniesz poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w interesujących Cię tematach? Chcesz aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym lokalnej społeczności? Wyznajesz zasadę, że w zdrowym ciele zdrowy duch? Chętnie powitamy Cię w gronie nowych słuchaczy Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” i Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu w ramach projektu "Edukacja i aktywność olkuskich seniorów”, po raz trzeci realizowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, zapraszają dotychczasowych i nowych słuchaczy na zajęcia w roku akademickim 2016/2017.

Wszystkie zajęcia planowane od października do grudnia 2016 roku są BEZPŁATNE.

Olkuski Uniwersytet Trzeciego Wieku oferuje:
- cykl pasjonujących wykładów w 4 blokach tematycznych: zdrowie, kultura i sztuka, nauki społeczne, nauki o ziemi;
- zajęcia rekreacyjne i sportowe: yoga, gimnastyka ogólnorozwojowa, gimnastyka w wodzie, nauka tańca towarzyskiego, zajęcia tai-chi, pilates, kinezjologia;
- sekcję szachową;
- zajęcia teatralne;
- naukę języków obcych;
- zajęcia komputerowe;
- warsztaty multimedialne, malarskie, ceramiczne i rzeźbiarskie;
- plenery artystyczne;
- rajd turystyczny;
- Bal Andrzejkowy;
- spotkanie integracyjne Święto Ziemniaka;
- wyjazdy studyjne do Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Warszawie i Łodzi;
- warsztaty integracyjno-szkoleniowe dla seniorów-liderów;
- możliwość włączenia się w działania Klubu Wolontariusza OUTW.

Zapisy do Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przyjmuje Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, ul. F. Nullo 29. Informacje uzyskać można pod numerem tel.: (32) 643 11 20.

Nie siedź w domu, ucz się, rozwijaj swe zainteresowania i baw się razem z nami! Serdecznie zapraszamy!!!

Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

ASOS

RSM i MOK