2 marca w MOK-Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy Fotograficy Olkuscy 2018. To już ósma wystawa fotografików. Tym razem znalazły się na niej prace 46 autorów.

IMG 9165 1500

Licznie przybyłych gości powitał w imieniu Dyrektor MOK Beaty Soboń Marcin Wiercioch, Kierownik Działu Organizacji Imprez, od razu wprowadzając wszystkich w dobry nastrój.

IMGP0258 1IMGP0279 1

Po nim zabrał głos Antoni Kreis, artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików i wiceprezes ds. edukacji Okręgu Śląskiego ZPAF, który również zdjęcia do tegorocznej edycji Wystawy Fotografików Olkuskich kwalifikował.

Sam pomysł wystawy pochodzi od Adama Sowuli, znanego olkuskiego fotografika prowadzącego w Miejskim Ośrodku Kultury Sekcję Fotograficzną. Niejeden z jego uczniów eksponował tego wieczoru swoją pracę.

IMGP0261IMGP0327

O aranżację zadbała Klaudia Zub-Piechowicz, która także opracowała pamiątkowy album opatrzony wstępem przez Antoniego Kreisa. Album każdy z fotografików otrzymał wraz z gratulacjami z rąk Klaudii, a wielu zwiedzających zakupiło.

IMGP0328IMGP0302

Wystawa cieszyła się zrozumiałym zainteresowaniem. Jak powiedział Antoni Kreis, powstał zbiór fotografii ilustrujących odczucia i emocje sporej grupy fotografujących. Powstała wartościowa, interesująca kolekcja różnych spojrzeń na otaczający świat.

-Spotykajcie się! - apelował Antoni Kreis. - Ale nie za pośrednictwem komputera, nic nie zastąpi spotkań na żywo, rozmów, wymiany zdań, poglądów.

Fotograficy wzięli sobie te słowa do serca i po wernisażu gromadnie udali się w przyjazne miejsce, aby podyskutować o fotografii...

IMGP0325 1IMGP0236 1

Autorzy zdjęć prezentowanych na wystawie:

Adam Sowula, Agnieszka Nowakowska, Agnieszka Piktas, Albert Woźniak, Aleksandra Kotula, Andrzej Karoń, Anna Niewiadomska, Anna Sułek, Barbara Lewandowska, Barbara Sygulińska, Dominika Musialik, Dominik Garus, Elżbieta Walas, Ewa Matyszkowicz, Ewelina Mirota, Gabriela Knechciak, Ilona Nowakowska, Janusz Mucha, Jerzy Klich, Joanna Szarras, Karol Piłka, Katarzyna Zawada-Pęgiel, Klaudia Zub-Piechowicz, Konrad Wnuk, Krzysztof Pietruszka, Łukasz Ćmiel, Łukasz Dwornik, Malwina Tomaszewska, Małgorzata Janus, Małgorzata Kasprzyk, Marek Janikowski, Marek Petlic, Marta Michoń, Michał Maślanka, Monika Cyganek, Piotr Drozdowski, Piotr Kajda, Piotr Łaś, Przemysław Czaja, Sandra Zając, Tadeusz Stychno, Tadeusz Zabawski, Tomasz Mól, Tomasz Sygulski, Weronika Sowula-Maciejczyk, Wojciech Sopniewski.