DSC 003815 października o 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu odbył się Koncert Papieski pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją".

W tym roku organizatorem uroczystości był Miejski Ośrodek Kultury. 

logo pllogo mok

Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu otrzymał dofinansowanie zadania Olkuszanie dla Niepodległej - konkurs pieśni i piosenki patriotycznej w ramach programu Niepodległa 2017.

Na realizację zadania przeznaczono 13.775 złotych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nasz wniosek znalazł się wśród 109 rozpatrzonych pozytywnie z 672 złożonych. 

 

20170831 1954274 lipca minęło 20 lat od podpisania umowy partnerskiej między Olkuszem i niemieckim Schwalbach am Taunus. Było to dwadzieścia lat przyjaznej i serdecznej współpracy urzędów, szkół, stowarzyszeń, instytucji kultury, artystów i mieszkańców obu miast. Raz w roku, podczas wymian mieszkańców, jest okazja do poznania kultury, historii, obyczajów i języka partnerskiego regionu i miasta.

plakat A3 bajka 2017 krolewnaspTeatr Małego Widza Kluczogród oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu serdecznie zapraszają na spektakl Śpiąca Królewna.

Przedstawienie odbędzie się 22 października o godzinie 16.30 w sali widowiskowej MOK.

23 października zapraszamy szkoły i przedszkola o godz. 9.00 i 11.00.

Rezerwacje: tel. 32 643 11 20 i 32 643 15 39

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od Miejskiego Ośrodka Kultury spektakl Old Spice Girls został odwołany. Posiadaczy biletów prosimy o pilny kontakt. 

IMG 7501W czwartek, 5 października, w holu Miejskiego Ośrodka Kultury zebrali się wielbiciele fotografii. Tego wieczoru odbył się wernisaż wystawy Olkuskiego Klubu Miłośników Fotografii „Widzieć inaczej”. 

IMG 7476Po raz jedenasty swoje podwoje otworzył w nowym roku akademickim Olkuski Uniwersytet Trzeciego Wieku działający w ramach Miejskiego Ośrodka Kultury.

Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, wielki przyjaciel uniwersytetu, po krótkim, inspirującym przemówieniu uroczyście otworzył rok akademicki 2017/2018.

baner przeglad koncert papieski 2017 brakUprzejmie informujemy, że wszystkie wejściówki na Koncert Papieski, który odbędzie się 15 października w MDK Olkusz, zostały rozdane.

Baner Czesia GałużnegoSerdecznie zapraszamy na „Spojrzenia” - wystawę malarstwa i rzeźby Czesława Gałużnego, wielokrotnie nagradzanego i wyróżnianego artysty z Sosnowca, współzałożyciela Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.

Wernisaż wystawy 27 października o 18.00 w MOK – Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej 32.  

kopiec kosciuszki 1917Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Gminna Rada Seniorów oraz Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu serdecznie zapraszają mieszkańców na uroczyste obchody 100. rocznicy usypania Kopca Kościuszki w Olkuszu i 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki, które odbędą się 07.10.2017 r. (sobota) w Olkuszu.

Uroczystości rozpoczną się o 9.45 od zbiórki delegacji i pocztów sztandarowych na Rynku. O 10.00 rozpocznie się Msza święta w olkuskiej Bazylice Mniejszej pw. św. Andrzeja Apostoła. Po Mszy, około 11.00, uczestnicy obchodów udadzą się pod Kopiec Kościuszki, gdzie o godzinie 11.30 rozpoczną się patriotyczne uroczystości.

Po głównej części uroczystości zapraszamy do MOK  Centrum Kultury, przy  ul. Szpitalnej 32, gdzie około 12.30 rozpocznie się spotkanie historyczne. Przewidziano prelekcje i prezentacje. O historii olkuskiego Kopca Kościuszki opowie Ryszard Ryza, Przewodniczący Gminnej Rady Seniorów w Olkuszu, a wspomnienie o Stanisławie Bacu, inicjatorze usypania olkuskiego Kopca Kościuszki w 1917 roku i ówczesnym dyrektorze olkuskiej Szkoły Rzemieślniczej, wygłosi dyrektor ZS Nr 1 Aldona Nowicka. Na zakończenie prelekcję „Historia krakowskiego Kopca Kościuszki” wygłosi Kamil Stasiak (Muzeum Historyczne Miasta Krakowa).

Organizatorami uroczystości są: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, Gminna Rada Seniorów w Olkuszu oraz Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu, współorganizatorem Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, a partnerami Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, oddział w Olkuszu oraz Zakłady Górniczo-Hutnicze „Bolesław” S.A. 

poparzeni kawa trzyJuż dziś zaplanuj grudniowy wieczór 09.12.2017. Tego dnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej MDK wystąpi zespół pop rockowy oraz ska - Poparzeni Kawą Trzy – złożony w większości z dziennikarzy Radia Zet oraz RMF FM. Zachwyt gwarantowany!

Bilety w przedsprzedaży (do 15.10.2017) – 50 zł, od 16.10.2017 - 65 zł, dostępne w kasie MOK oraz na stronie kino.olkusz.pl 

logo PZW 2017 1Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu włączając się w ogólnopolską akcję POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ - weekend za pół ceny, oferuje w dniach 6 - 7 października 2017 zwiedzanie Muzeów MOK za symboliczną złotówkę.

Zapraszamy do Muzeum Afrykanistycznego, Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego i do obejrzenia Kolekcji Minerałów i Skamieniałości Jury Krakowsko-Częstochowskiej (Uwaga!  W sobotę 07.10.2017 Kolekcja minerałów dostępna od 14.00-16.00). Warto poznać życie codzienne i kulturę Czarnego Lądu, ponadczasowe obiekty sztuki użytkowej jednego z dwudziestu najważniejszych dizajnerów XX wieku oraz podziwiać skamieniałości i podziemne skarby Jury.

MOK – Centrum Kultury na ul. Szpitalnej 32 czeka od 9.00 do 16.00

https://polskazobaczwiecej.pl/

Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu informuje, że w związku z rozpoczętymi pracami budowlanymi ZAMEK RABSZTYN w październiku będzie NIECZYNNY.

Jednocześnie serdecznie zapraszamy w październikowe weekendy w godz. 10.00 - 17.00 do zwiedzenia Chaty Kocjana za symboliczną złotówkę.

DSC 0024W poniedziałkowy wieczór w olkuskim kinie Zbyszek wraz z Teatrem MY zagościła komedia pomyłek. Sala była pełna po brzegi, a śmiech rozlegał się co chwilę. To bez wątpienia spełnienie kryteriów dobrej rozrywki. 

ZAPROSZENIE outw inauguracjaMiejski Ośrodek Kultury zaprasza na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2017/2018 Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Odbędzie się ona 5 października o godz. 17.00 w sali widowiskowej MOK. 

oLD SPICE GIRL banerBabski Kabaret już 13 października o godzinie 19.00 w MDK. Znakomita obsada: Barbara Wrzesińska, Emilia Krakowska i Lidia Stanisławska, to gwarancja doskonałej zabawy! Śmiech do łez, koniecznie zarezerwuj sobie wolny wieczór. 

kalaga baner25 października o 19.00 w naszym MDK wystąpi Mariusz Kalaga, uczestnik wielu festiwali i spektakli muzycznych w kraju i za granicą. Zapraszamy na koncert pełen przebojów!

upiorki w operze banerWięcej niż jeden upiór... po prostu Upiorki w operze. Zapraszamy na spektakl muzyczny kabaretu Opera na Wynos. Straszyć będą w MDK 21.10.2017 o godz. 17.30. Dużo wspaniałej muzyki i mnóstwo świetnego czarnego humoru.

Bilety do nabycia w kasie MOK lub na stronie kino.olkusz.pl w cenie 35 zł.  Zapytaj o bilety grupowe! Dla studentów OUTW oferta specjalna.

okmf widziec inaczej wystawa baner wwwMiejski Ośrodek Kultury i Olkuski Klub Miłośników Fotografii zapraszają na wystawę fotografii "Widzieć inaczej", którą można będzie podziwiać w MDK od 5 do 27 października.

Wernisaż wystawy 5.10.2017 około 18.30 (po wykładzie OUTW). 

Uprzejmie informujemy, że ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, zaplanowany na dziś seans plenerowy „IDOL” ODBĘDZIE SIĘ W KINIE ZBYSZEK, ul. Fr. Nullo 29, o godzinie 21:15.

ZAPRASZAMY!

idol1Ponieważ aura miała własne zdanie na temat kina plenerowego, sobotni seans odbył się pod dachem, o 21.15. Na zewnątrz dramat w postaci listopada w fatalnym nastroju, w kinie Al Pacino w komediodramacie "Idol". Obaj postanowili dokonać zmiany - Danny Collins swojego podejścia do życia, deszczowy listopad w słoneczny wrzesień. Morał: nigdy nie jest za późno, aby zacząć od nowa.  

UPRZEJMIE INFORMUJEMY ZE W DNIU 27.09.2017 MUZEA I WYSTAWY W CENTRUM KULTURY BĘDĄ NIECZYNNE. ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY

1Ostatnie warsztaty przygotowujące do Olkuskiego Festiwalu Filmów amatorskich już za nami. Tym razem poznawaliśmy tajniki kręcenia filmów. 

 

PLAKAT KONCERT PAPIESKISerdecznie zapraszamy na obchody Dnia Papieskiego. W tym roku odbędzie się on pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją.

15 października o godzinie 17.00 w sali widowiskowej MOK odbędzie się Koncert Papieski w wykonaniu zespołu Maximilianum oraz podopiecznych Pracowni Muzycznej i Teatralnej MOK.

Wstęp wolny, ale ilość miejsc ograniczona – wejściówki do odbioru w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, ul. Fr. Nullo 29.