Ostatnie warsztaty przygotowujące do Olkuskiego Festiwalu Filmów amatorskich już za nami. Tym razem poznawaliśmy tajniki kręcenia filmów. Wprowadzał w nie Piotr Skrzynecki - instruktor MOK, artysta, wokalista, filmowiec... jednym słowem człowiek wielu talentów. Dynamicznie, wyraziście i z właściwym sobie poczuciem humoru tłumaczył, w jaki sposób, czym, gdzie... Ze statywu, z ręki, aparatem, telefonem, kamerką. Jak zniwelować drgania dłoni, w jaki sposób uzyskać stabilizację nie wydając na ten cel majątku.

Obejrzeliśmy krótkie filmy prezentujące możliwości różnych rodzajów kamer, aby przekonać się, że w niektórych przypadkach był to po prostu brak możliwości i że z wyborem sprzętu trzeba naprawdę uważać. 

1

Piotr Skrzynecki dokonał również podsumowania wiadomości przekazanych podczas bloku warsztatów. Sporo czasu zajęły pytania od słuchaczy, którzy stremowani zbliżającym się terminem oddania nakręconych przez siebie filmów, chcieli rozwiać mnożące się wątpliwości. Zgłębianie jakiejś dziedziny ma to do siebie, że im więcej wiedzy, tym większa świadomość własnej niewiedzy. Ale to dobry objaw i liczymy na to, że podczas Pierwszego Olkuskiego Festiwalu Filmów Amatorskich zabłyśnie wiele gwiazd i trzeba będzie pomyśleć o wprowadzeniu lokalnego Oskara – może Olkskar? Co wy na to?