Czytaj na stronie UMiG

Program Drugich Olkuskich Dni Seniora

10.00 - 14.00 część sympozyjna, MOK - Centrum Kultury ul. Szpitalna 32:

Powitanie gości przez Przewodniczącego Gminnej Rady Seniorów Ryszarda Ryzę.

Uroczyste rozpoczęcie Drugich Olkuskich Dni Seniora przez Honorowego Patrona Imprezy - Romana Piaśnika Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

10.05 - 10.20 Szkoła opiekunów osób starszych wyzwaniem zawodowym i społecznym - Aldona Nowicka, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu.

10.20 - 10.40 Jak radzić sobie z bólem związanym ze zmianami układu kostno-stawowego - lek. med. Barbara Podsiadło-Mączka.

10.40 - 11.10 Prezentacja uzdrowiska Nałęczów - przedstawiciel uzdrowiska Nałęczów.

11.30 - 11.45 Leczenie zaćmy - OKO-TEST Diagnostyka i Chirurgia Oka - dr n. med. Violetta Tomczyk-Dorożyńska.

11.45 - 12.00 Akcent muzyczny - grupa instrumentalno-wokalna pod kierownictwem Franciszka Dudka.

12.00 - 12.20 Bezpieczny senior - przedstawiciele KPP w Olkuszu.

12.20 - 12.35 Olkusz w dawnej ikonografii - Jacek Sypień inspektor Biura Promocji i Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

12.35 - 12.50 Ruch lekiem na całe zło - Marek Pilch - maratończyk, Ambasador Głosu Seniora.

Gala wręczania wyróżnień w konkursie Miejsce Przyjazne Seniorom przez Romana Piaśnika Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Stoiska:

Badanie słuchu - klucz do komfortu życia seniora - pomiary słuchu - sala wystawiennicza Galerii BWA - GEERS Akustyka Słuchu sp. z o.o. Paulina Imiołek.

Turystyka dla seniorów - stoisko z materiałami promocyjnymi.

Czy znasz swój wiek biologiczny? - porady dietetyka Soni Zastawnik.

Dystrybucja olkuskiej Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Dystrybucja Koperty Życia.

Promocja Książki Ryszarda Ryzy "Olkusz Moje Miasto".

Promocja płyty "Olkuska Poezja Śpiewana" - Stowarzyszenie Wszyscy dla Wszystkich.

14.00 Msza św. w Bazylice św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu.

14.30 - 18.00 część plenerowa olkuski Rynek:

Korowód seniorów wokół Rynku.

Przekazanie seniorom kluczy do miasta przez Romana Piaśnika Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Hymn Seniora - studentki UTW w Olkuszu pod dyr. Grażyny Królewicz (gościnnie).

15.25 Koncert Chóru Hejnał pod dyr. Jana Kućmierczyka.

Koncert zespołu muzycznego Hamak - Maria Kordaszewska, Henryk Trzcionkowski.

Pokaz tańca towarzyskiego - Krystyna Wodecka, Stanisław Serafin - UTW w Olkuszu.

Skecz Sekretarki i Skecz angielski - Halina Migas i Kazimiera Podolska - UTW w Olkuszu.

Pokaz tańca zumba - zespół Atram Bugi UTW w Olkuszu.

Koncert muzyczny: Justyna Haberka - wokal, Karolina Paś - wokal, kierownictwo muzyczne Wiesław Baran - MOK w Olkuszu.

Międzypokoleniowa grupa instrumentalno-wokalna pod kierunkiem Franciszka Dudka, kompozytora muzyki do wierszy olkuskich poetów, współtwórcy płyty Olkuska Poezja Śpiewana w składzie: Kazimierz Specjał, Bartosz Boniecki, Mateusz Syguła, Klaudia Figurska, Przemysław Arnold, Jagoda Wojdyła, Anna Tomsia, Patrycja Krymula, Krystian Arnold, Jakub Świerczek.

17.15 Występ Zespołu Pieśni Słowiańskiej Prasłowianki.

Stoiska:

Dystrybucja olkuskiej Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Dystrybucja Koperty Życia.

Promocja książki Ryszarda Ryzy "Olkusz Moje Miasto".

Agroturystyka Akademia Zdrowia - Gospodarstwo Ekologiczne Robert Tracz.

Degustacja zupy dyniowej.

Fotobudka.

Warsztaty: Techniki tworzenia sztucznych kwiatów - UTW w Olkuszu.

Bezpłatny pomiar ciśnienia.