Tłum na rynku zapatrzony w wiązki kolorowych świateł przecinających nocne niebo, fluorescencyjni bębniarze grający gorące latynoskie rytmy, a nad tym wszystkim zegar na ratuszu jak dobrotliwy księżyc w pełni… Tak zakończyło się uroczyste pożegnanie wakacji w Olkuszu.

IMGP3826IMGP3829

4 września przed południem na olkuskim rynku zaczęli gromadzić się ludzie. Rozłożono już stoiska reklamowe i stragany. W promieniach słońca błyszczały kolorowe dmuchańce czekające na dzieci. Za chwilę miało zacząć się Pożegnanie Wakacji zorganizowane przez Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Miejski Ośrodek Kultury.

IMGP3816IMGP3814

Burmistrz Roman Piaśnik powitał zebranych na największej tegorocznej miejskiej imprezie życząc wszystkim wspaniałej zabawy podczas wspólnego świętowania. Imprezę z właściwą sobie swadą i humorem prowadził Michał Latos, Kierownik Biura Promocji i Informacji Publicznej UMiG.

IMGP3822IMGP3830

Pierwszym punktem programu było Narodowe Czytanie2021; tym razem lekturą była „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Potem widzowie rozluźnili się podczas spektaklu pacynkowego Karola Szweja „Caryca Katarzyna po raz pierwszy w Olkuszu”.

IMGP38321630780510302

Dzieci z radością i zapałem wzięły udział w akcji plastycznej prowadzonej przez instruktor MOK, artystę-plastyka Klaudię Zub-Piechowicz.

Resztę dnia wypełniły muzyka, śpiew i śmiech.

IMGP3844IMGP3850

Wspaniały koncert zagrała Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta pod batutą niezrównanego Wiesława Drygały, pięknie prezentująca się w eleganckich, nowych strojach.

IMGP3873IMGP3876

Wszystkie serca podbiła MorningStar Orchestra. 15 wybitnych muzyków zaprezentowało największe przeboje muzyki polskiej i zagranicznej. Był to występ na najwyższym poziomie, a przy tym tak przyjemny – każde pokolenie mogło śpiewać swoje ulubione piosenki.

IMGP3857IMGP3858

Między koncertami rozbawił wszystkich kabaret Weźrzesz, znakomity, jak zawsze.

IMGP3893IMGP3904

Wiele osób skorzystało z możliwości zwiedzenia Podziemnego Olkusza.

IMGP3907IMGP3925

Na zakończenie tej radosnej imprezy po raz pierwszy w Olkuszu mogliśmy obejrzeć fantastyczny pokaz laserów z fluorescencyjnymi bębniarzami.

Po tak udanym pożegnaniu wakacji można z przypływem optymizmu wrócić do szkół i do pracy.