Jak już informowaliśmy, MOK-Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020. Nasz projekt EtnoPiknik’20 przewiduje cykl interesujących warsztatów, na które serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież.

Czekają na was warsztaty:

- tkackie, które odbędą się w pawilonie wystawienniczo-konferencyjnym MOK-Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej 32 17 września o 11.00 i 16.00. Ich uczestnicy poznają różne techniki tkania w splotach prostych i złożonych, na dużym krośnie i małych krosenkach. Na koniec sami utkają piękne krajki!

- Wikliniarskie, które odbędą się na dziedzińcu MOK-Centrum Kultury przy Muzeum Władysława Wołkowskiego, gdzie prezentowana jest jego kolekcja z wikliny i sznura 21 września o 11.00 i 16.00. Uczestnicy zapoznają się z tradycyjnymi materiałami plecionkarskimi, a po nabyciu nowych umiejętności będą potrafili upleść koszyczek.

- Pszczelarskie. Dwa odbędą się na dziedzińcu Centrum Kultury 23 września o 11.00 i 16.00, a jeden przy urokliwej Chacie Antoniego Kocjana w Rabsztynie 26 września o 15.00. Uczestnicy poznają funkcjonowanie pszczelej rodziny i pasieki, będą składać i rozkładać ul, poznają także narzędzia pszczelarza, przymierzą jego strój i nauczą się wykonywać świece z prawdziwego wosku.

-Dodatkowo warsztat śpiewaczy, adresowany do członkiń Kół Gospodyń Wiejskich, który odbędzie się 13 września o 15.00 pod chatą Antoniego Kocjana. Uczestniczki warsztatu poznają tradycyjne techniki śpiewu jednogłosowego w wykonaniu a cappella.

Chętnych zapraszamy do zapisu drogą mailową: muzea@mok.olkusz.pl oraz telefonicznie: 32 494 39 66.