22 lutego w MOK – Centrum Kultury odbyła się dziesiąta, jubileuszowa wystawa Fotograficy Olkuscy 2020.

IMGP1308IMGP1309

W ciągu tych dziesięciu lat przybyło pasjonatów fotografii w różnym wieku. Z roku na rok coraz więcej prac jest zgłaszanych na wystawę – w tym roku było ich aż 93, z czego na ścianach sali wystawienniczej zawisło 70.

IMGP1311IMGP1312

Kierownik MOK – Centrum Kultury Wojciech Ozdoba w imieniu Dyrektor MOK Małgorzaty Żurek i swoim przywitał tłum przybyłych gości.

IMGP1322IMGP1325

Antoni Kreis, Wiceprezes Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików i Komisarz Wystawy, podsumował minione dziesięciolecie. Podkreślił, że prace są coraz lepsze, dojrzalsze, i nawet najmłodsi fotograficy, dzieci, wykonują znakomite zdjęcia. -Łączy nas radość fotografowania – podsumował powszechnie lubiany i szanowany za ogromną wiedzę i obiektywizm Komisarz Wystawy.

Głos zabrał również pomysłodawca tego udanego przedsięwzięcia, Adam Sowula. Znany fotografik olkuski korzystając z okazji poinformował, że podjął decyzję o przejściu na pełną emeryturę. Podziękował wszystkim, którzy towarzyszyli mu w długiej drodze pracy zawodowej związanej z fotografią, z której, jako swojej życiowej pasji, nie zrezygnuje nigdy.

IMGP1333IMGP1331

Każdy z fotografików biorących udział w wystawie otrzymał pięknie wydany katalog, a także złożył swój podpis na pamiątkowym plakacie.

IMGP1313IMGP1314

Przyszedł czas na dokładniejsze studiowanie prac, wymianę uwag i doświadczeń oraz robienie zdjęć do domowych archiwów.

IMGP1316IMGP1319