18 stycznia w MOK-Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy Inklinacje przestawiającej twórczość artystów związanych z Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu. Kuratorami wystawy są prof. Adam Pociecha z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz  mgr Robert Dudek nauczyciel Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu.

IMGP0806IMGP0783

Inklinacje to już ósmy projekt artystyczny absolwentów i pedagogów placówki w Wiśniczu. Na wystawie można obejrzeć 61 niezwykle różnorodnych prac – od obrazów, rysunków, ceramiki aż po rzeźby i fotografie. Będą one eksponowane przez trzy lata w czternastu placówkach muzealnych i kulturalnych w Polsce. W Olkuszu można je oglądać do 14 lutego w MOK-Centrum Kultury na ul. Szpitalnej, do czego serdecznie zachęcamy.

IMGP0789IMGP0787

IMGP0791IMGP0795

Wystawę otworzył Kierownik MOK-Centrum Kultury Wojciech Ozdoba. Następnie głos zabrali kuratorzy wystawy Adam Pociecha i Robert Dudek. Olkuskie grono artystów reprezentowali Zofia Rola- Wywioł oraz Stanisław Wywioł.

IMGP0785IMGP0804

IMGP0798IMGP0799

Panowała atmosfera niemal rodzinna, ponieważ spotkało się tutaj wielu absolwentów Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu, których połączyła nie tylko wspólna pasja, ale i przyjaźń na całe życie.

IMGP0802IMGP0794

IMGP0810IMGP0790

Dodatkową atrakcją był recital gitarowy człowieka wielu talentów, Grzegorza Kapci.