15 grudnia na olkuskim rynku odbyło się spotkanie wigilijne zorganizowane przez Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Licznie uczestniczyli w nim mieszkańcy miasta.

IMGP0324IMGP0319

Słońce tego dnia miało inne plany, padał deszcz, ale nikogo to nie zniechęciło. Tym bardziej, że konferansjerkę prowadził pogodny jak słońce Michał Latos.

IMGP0243IMGP0253

Kiedy nasza wspaniała Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta pod batutą Wiesława Drygały wkroczyła na rynek, od razu zrobiło się uroczyście. Wysłuchaliśmy koncertu kolęd, a wraz z Michałem Kocjanem śpiewali też uczestnicy wigilii.

IMGP0256IMGP0276

Burmistrz złożył wszystkim życzenia świąteczne, a pobłogosławione przez ks. dziekana Henryka Chmiełę opłatki krążyły z rąk do rąk.

IMGP0281IMGP0287

Duża kolejka ustawiła się do degustacji potraw wigilijnych, równie długa do stoiska FIBER-a po gwiazdy betlejemskie.

IMGP0290IMGP0317

Dzieci ciągnęły rodziców do chatki Mikołaja, obok której rezydował renifer Rudolf z kolegą, a w pięknych czerwonych saniach można było pozować do fotografii.

IMGP0315IMGP0258

Na stoiskach czekały na chętnych ozdoby świąteczne, dekoracje i różnorodne przysmaki.

IMGP0318IMGP0304

Loteria zorganizowana przez Urząd Miasta cieszyła się dużym zainteresowaniem.

IMGP0297IMGP0299

Było jeszcze dużo innych atrakcji budujących świąteczną atmosferę. Ciepłem kusiło harcerskie ognisko i kominki udostępnione przez salon firmowy Kratki.pl – Infor.

IMGP0301IMGP0322

Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu dbał o to, aby spotkanie nie tylko świątecznie wyglądało, ale i brzmiało. Na scenie nieprzerwanie występowali młodzi artyści – uczniowie olkuskich szkół, wokalistki MOK oraz Ogniska Muzycznego DodiArt.

IMGP0325IMGP0327

Trudno było nie zauważyć aktorskiej braci z Grupy Teatralnej MOK Glutaminian Sodu. Na wysokości trzech metrów anielił się uśmiechnięty biały anioł, któremu towarzyszył św. Mikołaj, również na szczudłach. Pomocnicy Mikołaja nosili duże kosze ze słodyczami i serca pełne świątecznej życzliwości.

IMGP0329IMGP0292

Pogodnych Świąt!

IMGP0310IMGP0293

Pełna relacja na stronie UMiG http://www.umig.olkusz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7044:swiateczne-spotkanie-na-olkuskim-rynku&catid=14&Itemid=167&lang=pl