29 października w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się trzecia edycja Olkuskiego Konkursu Piosenek i Pieśni Patriotycznych dla uczniów szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych i dorosłych „Olkuszanie dla Niepodległej”.

IMGP9656IMGP9657

IMGP9660IMGP9664

IMGP9669IMGP9676

Zebranych powitał Kierownik Działu Artystycznego Michał Mączka, konkurs prowadziła Beata Nowak.

IMGP9680IMGP9692

IMGP9696IMGP9697

IMGP9704IMGP9707

Młodych artystów oceniało jury w składzie: Mateusz Jędrysek (Mateusz Jędrysek, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, skrzypek w Orkiestrze Akademii Beethovenowskiej), Anna Dudek (instruktor MOK w Kluczach i Olkuszu) i Anna Kasprzykiewicz (absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, skrzypaczka).

IMGP9709IMGP9717

IMGP9719IMGP9727

IMGP9722IMGP9725

Uczestnicy konkursu występowali w kategoriach: solistów klas V- VI szkół podstawowych, solistów klas VII- VIII szkół podstawowych, solistów, uczniów szkół ponadpodstawowych i dorosłych oraz duety, zespoły, chóry.

IMGP9730IMGP9733

IMGP9736IMGP9738

IMGP9739IMGP9740

Laureatów konkursu będzie można usłyszeć już wkrótce, podczas Narodowego Święta Niepodległości.

IMGP9743IMGP9746

IMGP9749IMGP9752

A oto protokół jury:

Jury w składzie:

  1. Mateusz Jędrysek

  2. Anna Dudek

  3. Anna Kasprzykiewicz

po przesłuchaniu 31 podmiotów przyznaje następujące miejsca:

W kategorii solistów klas V- VI szkół podstawowych przyznano:

I Miejsce– Zofia Mittman SP Osiek

II Miejsce – Antonina Mittman SP Osiek

III Miejsce – Zofia Kucharska Ognisko Muzyczne DodiArt

W kategorii solistów klas VII- VIII szkół podstawowych przyznano:

I Miejsce – Emilia Kańczuga Publiczna SP Witeradów

II Miejsce – Krzysztof Kulig Ognisko Artystyczne Żaczek

III Miejsca – nie przyznano

W kategorii solistów, uczniów szkół ponadpodstawowych i dorosłych przyznano:

I Miejsce – nie przyznano

II Miejsce – Patrycja Tomczyk IV LO Olkusz

III Miejsce – Martyna Krawczyk I LO Olkusz

Wyróżnienia: Katarzyna Zajega I LO Olkusz i Wiktoria Guzik II LO Olkusz

W kategorii duety, zespoły, chóry przyznano:

I Miejsce – Szkolny Chór „Wiolinki” Publiczna SP Witeradów

II Miejsce – Zespół „One star” SP nr 1 Olkusz

III Miejsce – Zespół wokalny Ognisko Muzyczne DodiArt oraz Zespół wokalny SP nr2 Olkusz

Wyróżnienie: Zespół Regionalny „Małe Zedermianki” Stowarzyszenie Zederman