Zaproszenie Czesław Gałużny 17.00

27 września o 17.00 w MOK-Centrum Kultury odbędzie się spotkanie autorskie z Czesławem Gałużnym – poetą i artystą plastykiem zaprzyjaźnionym z Olkuszem od lat. Wieczorowi towarzyszyć będzie wystawa autorska i recytacja poezji przy akompaniamencie zespołu ANCORA IMPARO pod kierownictwem Małgorzaty Kostki. Podczas wieczoru Czesław Gałużny na żywo przed publicznością namaluje obraz. Szczęściarz będzie miał możliwość wylosować jedną z jego prac.

27.09.2019 godz. 10.002

Popołudniowe wydarzenie poprzedzi happening artystyczny „Ścieżki, które prowadzą do sztuki” – międzypokoleniowa akcja plastyczna, w której wezmą udział Grupa Malarska UTW przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu pod kierunkiem instr. Klaudii Zub-Piechowicz oraz Grupa Słoneczek z Przedszkola nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Olkuszu. Działania będą miały na celu uświadamianie odbiorcom, iż sztuka nie zna granic, ekspresja twórcza towarzyszy nam od najmłodszych lat, a współpraca z artystą plastykiem i grupą seniorów UTW uświadomi nam, że przed białą kartką papieru wszyscy jesteśmy równi.

Happening odbędzie się 27 września w godz. 10.00-12.00 na dziedzińcu MOK - Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej 32 w Olkuszu.

Serdecznie zapraszamy. Emocji i wrażeń artystycznych w tym dniu na pewno nie zabraknie…