Na zaproszenie Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz posłanki Lidii Gądek do Olkusza zawitał 17 września Szymon Hołownia. Jego wieczór autorski odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu.

IMGP8510IMGP8515

Szymon Hołownia, znany dziennikarz, pisarz i publicysta współprowadzi z Marcinem Prokopem programy: „Mam talent” i „Mamy cię!” w TVN, skąd znany jest telewidzom. Dwukrotny laureat nagrody Grand Press, laureat nagrody Wiktora, MediaTory oraz wielu innych.

Społecznik; założył fundację Kasisi oraz fundację Dobra Fabryka. Fundacje działają w sześciu krajach w Afryce finansując ośrodki prowadzone przez polskich misjonarzy i lokalne wspólnoty. Mają pod opieką kilkanaście tysięcy ludzi, w tym sieroty, ofiary przemocy i handlu żywym towarem, chorych na trąd i AIDS. Utrzymują też szkołę i fundują stypendia.

Szymon Hołownia wydał już kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej – książki można było przejrzeć i kupić w holu MOK.

IMGP8516IMGP8519

Ogromny to i różnorodny dorobek jak na jednego młodego człowieka. Do działania napędza go temperament oraz chińskie przysłowie, które zapadło mu w serce: „jest później, niż myślisz”.

IMGP8522IMGP8525

Przywitany przez Dyrektor MOK Małgorzatę Żurek oraz posłankę Lidię Gądek gość rozsiadł się na kanapie i ze swadą podjął rozmowę z licznie zgromadzonymi gośćmi. Jakie tematy były poruszane? A jakie nie były! Szymon Hołownia, pewny siebie, sarkastyczny, o ciętym języku ma dar ułatwiający ludziom otwieranie się. Godziny mijały, a ożywiona dyskusja wciąż trwała...