29 maja w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się recital poetycki Zuzanny Jurkiewicz „Bo ja kocham pana kontrabasistę”.

Wieczór poetycki otworzył Michał Mączka, Kierownik Działu Artystycznego, a prowadził dr hab. Marek Pieniążek, profesor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, opiekun Klubu Literackiego MOK.

P5290004DSCF9583

Zuzanna Jurkiewicz jest młodziutką poetką, jednak już docenianą za swoje utwory uważane za bardzo dojrzałe. Może poszczycić się tym, że w roku 2017 i 2018 zdobyła pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych w XX i XXI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Młodych „Nadchodzące Pokolenie”. W 2017 roku zdobyła też pierwsze miejsce w powiatowym konkursie „Dzieło Hansa Hummla w poezji i plastyce”. Oczywiście nagród i wyróżnień było więcej, a będzie jeszcze więcej.

P5290003DSCF9581

Ma wszechstronne zainteresowania. Nie tylko literatura, ale także biologia, chemia, muzyka, teatr. Śpiewa i gra na gitarze, ukulele i perkusji.

DSCF9585DSCF9586

Ten wieczór rozpoczęła tytułową piosenką „Bo ja kocham pana kontrabasistę”. Zuzanna śpiewała i recytowała swoje wiersze nagradzana rzęsistymi brawami licznie zebranych słuchaczy. Trudno było oprzeć się zauroczeniu. Z całą pewnością o tej pięknej, utalentowanej dziewczynie niejednokrotnie jeszcze usłyszymy.