27 marca o 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Olimpią Rychlińską oraz promocja jej najnowszej książki "Tkane z milczenia". Spotkanie prowadził dr hab. prof. UP Marek Pieniążek.

IMG 9950

Olimpia Rychlińska, urodzona w Sosnowcu, mieszka w Kluczach. Jest mamą czworga dzieci. Poezją interesowała się od dzieciństwa, ale intensywnie zaczęła pisać w 2010 r. Jej ulubieni poeci to Wisława Szymborska, Krzysztof Kamil Baczyński i ks. Jan Twardowski.

IMG 9957

Jej wiersze były nagradzane w lokalnych konkursach literackich. Aktywnie działa na lokalnym rynku literackim, publikowała w prasie lokalnej ,,Echo Klucz”, „Bolesławskie Prezentacje”, oraz antologiach „Rzeka płynie przez mój dom” i „Drzewo Życia”. Była uczestniczką indywidualnych spotkań autorskich w Kluczach, Bolesławiu, Olkuszu i Sławkowie.

IMG 9962

Olimpia Rychlińska uczestniczy w spotkaniach Klubu Literackiego w Olkuszu pod kierunkiem Profesora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie dr hab. Marka Pieniążka.

IMG 9966

Podczas olkuskiego spotkania autorka czytała wiersze ze swojej nowej książki - „Tkane z milczenia”, zadedykowanej nieżyjącemu mężowi.

IMG 9976

Ciepła atmosfera i dobra energia nadały spotkaniu niepowtarzalny klimat. Było ważnym wydarzeniem nie tylko dla poetki, ale i jej znajomych, przyjaciół i wielbicieli twórczości.

IMG 9977