14 listopada na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu zespół teatralny i chór MOK działający przy OUTW przedstawił wzruszający spektakl poetycko-muzyczny „Wyśpiewana Niepodległa” - historia nutami i wierszem pisana.

DSCF5377DSCF5381

-Serce!

-A to Polska właśnie…

Tak, właśnie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego wybrali studenci OUTW. Zespół teatralny pod znakomitym kierownictwem Przemysława Kani, dra hab. prof. Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie przygotował sztukę zawsze dla Polaków aktualną. Taka już specyfika naszej historii, że w „Weselu” znajdą się treści, z których możemy czerpać, które trafnie opisują naszą rzeczywistość.

DSCF5382DSCF5392

Zdzisława Gardeła, Koordynator OUTW, przypomniała, że spektakl został przygotowany w ramach projektu „Olkuscy Seniorzy na rzecz Niepodległości” realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

DSCF5369DSCF5375

Połączenie „Wesela” i najpiękniejszych pieśni patriotycznych śpiewanych przez chór pod dyrekcją Mirosławy Nadymus utworzyło niezapomniane wydarzenie kulturalne.

DSCF5371DSCF5378

Kiedy na koniec i artyści i publiczność na stojąco odśpiewali Rotę, niejednemu łzy wzruszenia zaszkliły oczy.

DSCF5383DSCF5399