18 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się wernisaż wystawy poplenerowej „Zamek Rabsztyn z duchem czasów". To już VI Plener Plastyczny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” w partnerstwie MOK Olkusz.

DSCF4556DSCF4568

Dlaczego „z duchem czasów”? Bo zamek Rabsztyn wciąż się zmienia i pięknieje. 16 czerwca ponad pięćdziesięciu małych i dużych artystów utrwalało jego tegoroczne oblicze. Ich prace znalazły się na wystawie, którą można oglądać do końca listopada.

DSCF4569DSCF4573

Zebranych w imieniu Dyrektor MOK Beaty Soboń powitał Marcin Wiercioch, Kierownik Działu Organizacji Imprez. Otwarcia wystawy dokonał Prezes Stowarzyszenia „Zamek Rabsztyn” Jacek Sypień. Obecny był również zarząd Stowarzyszenia: Janina Maryszewska, Janusz Mentlewicz, Wincenty Pomierny.

DSCF4554DSCF4565

Prawie pięćdziesiąt prac plastycznych pyszni się na ścianach sali wystawowej. Są to prace młodych podopiecznych sekcji plastycznych oraz dorosłych artystów, w tym studentów uniwersytetów trzeciego wieku z sześciu ośrodków kultury w: Olkuszu, Bukownie, Bolesławiu, Kluczach, Trzebini i Zawierciu.

DSCF4566DSCF4563

Plener, który zaowocował tak wspaniałymi obrazami i rysunkami zorganizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, Nadleśnictwa Olkusz oraz prywatnych sponsorów, m.in. restauracji Podzamcze, sklepu Leviatan i drukarni Grafpress.

Znakomitym pomysłem na promowanie zamku Rabsztyn jest piękny kalendarz ze zdjęciami powstałych prac, który zawiśnie w wielu domach i przez cały rok będzie cieszył nasze oczy.