4 sierpnia, już po raz siódmy, odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Zarząd Osiedla Centrum i Gminę Olkusz przy współorganizacji Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

To już chyba tradycja, że festynowi towarzyszy niezwykle upalna pogoda, a może to gorąca atmosfera zabawy wpływa na pogodę?

IMG 2591IMG 2587

Przewodniczący Zarządu Osiedla Centrum Henryk Gamrat serdecznie przywitał gości honorowych: Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, wiceburmistrz Bożenę Krok, Dyrektor MOK w Olkuszu Beatę Soboń, Dyrektora MOSiR Dariusza Murawskiego, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Jolantę Ziębę, Wicedyrektor SP Nr 4 Iwonę Kądziołkę, Dyrektora SP Nr 9 Janusza Cieślika oraz wszystkich pozostałych gości. Jako dobry gospodarz zachęcał do zabawy i dbał o potrzeby uczestników festynu, dobrze mu znanych mieszkańców zarządzanego przez siebie osiedla, i z każdym starał się zamienić kilka serdecznych słów.

IMG 2594041

Henryk Gamrat złożył podziękowania współorganizatorom – Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Olkuszu na ręce dyrektor Beaty Soboń i Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Olkuszu na ręce dyrektora Dariusza Murawskiego. Wyraził wdzięczność swoim współpracownikom z Zarządu Osiedla Centrum – Arturowi Kryksztajnowi, Małgorzacie Mróz i Sylwestrowi Madejskiemu za pomoc w zorganizowaniu zabawy dla mieszkańców. Podziękował darczyńcom, którzy pomogli mu w zapewnieniu atrakcyjnych nagród i darmowego poczęstunku dla uczestników festynu.

IMG 2610IMG 2641

Burmistrz Roman Piaśnik nie tylko życzył zebranym dobrej zabawy, ale i sam brał w niej udział – otworzył pierwszym walcem wieczorną zabawę taneczną.

Imprezę dynamicznie, z właściwym sobie humorem prowadził Piotr Kubiczek.

IMG 2642IMG 2597

Dla każdego coś miłego – to hasło sprawdziło się w ten gorący dzień. Dzieci bawiły się z zapałem na „dmuchańcach”, dorośli zacieśniali więzy sąsiedzkie, słuchali pięknie śpiewających solistek MOK, potem również tańczyli, a muzykę zapewniał DJ SCALAR.

Wszyscy chętnie korzystali z darmowego poczęstunku – słodyczy, napojów, a w końcu i znakomitej grochówki serwowanej przez firmę Sokół. Pachniało popcornem i watą cukrową.

IMG 2604IMG 2607

Jak magnes przyciągały pokazy sprzętu i wozu strażackiego. Ten niezwykły urok munduru…

Na wszystkich chętnych czekały konkursy i zabawy. Było coś dla ducha i ciała. O rozwój kreatywności zadbał MOK – Piotr Skrzynecki prowadził konkurs plastyczny. Ciałami zajął się MOSiR – gry i zabawy ruchowe przygotowano dla każdej kategorii wiekowej. Chętnych nie brakowało, bo przecież na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody: tablety, głośniki bluetooth, słuchawki, pendrajwy, powerbanki, myszki, piórniki i piłki.

IMG 2611IMG 2615

A nagrody wręczali burmistrz Roman Piaśnik i przewodniczący Henryk Gamrat.

IMG 3469IMG 3472

Resztki energii można było wyładować podczas tańców, a kiedy w rozgwieżdżone niebo wystrzeliły sztuczne ognie, każdy musiał przyznać, że Festyn Rodzinny Osiedla Centrum nie ma sobie równych.

Zarząd Osiedla Centrum składa serdeczne podziękowania współorganizatorom: Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Olkuszu i Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Przeglądowi Olkuskiemu za patronat medialny i darczyńcom: Maxicom PC, Grafpress, PSS Społem, Maxi-ZU, Gamex, Fiber, Lody Rabenda i Wobud.

Do zobaczenia za rok!