5 sierpnia na Rynku w Olkuszu tłum zachwyconych wielbicieli magii śledził z zapartym tchem występy iluzjonisty, Tomasza Kabisa, zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Artystę w imieniu Dyrektor MOK Beaty Soboń powitał Marcin Wiercioch, Kierownik Działu Artystycznego.

DSCF2118DSCF2086

W to popołudnie niemożliwe stało się możliwym. Musieli to przyznać i entuzjaści, i sceptycy usiłujący podglądać podejrzliwym okiem techniki wykonywania sztuk magicznych.

DSCF2110DSCF2111

Oszukiwanie zmysłów, czy magia? Wolimy wierzyć w magię, dodaje życiu tyle barw!

DSCF2116DSCF2128

Już po chwili estrada była otoczona tłumem dzieci. Szeroko otwartymi oczami wpatrywały się z zachwytem w mistrza. Wiele z nich stało się, ku swojej radości, jego asystentami. Przy jego pomocy uczyły się czarować – każda ze sztuczek udawała się.

DSCF2122DSCF2132

A Tomasz Kabis opowiadał o tym, jak od dzieciństwa marzył o zostaniu magikiem, jak ćwiczył i doskonalił swój warsztat. O tym, jak czterokrotnie brał udział w programie Mam Talent doszedłszy w końcu w pięknym stylu do finału.

DSCF2135DSCF2151

-Jeśli o czymś marzycie, nie rezygnujcie! Walczcie o swoje marzenia!

DSCF2136DSCF2140

Ilu młodych olkuszan podjęło w tym momencie decyzje, które zaważą na ich życiu? Ilu dorosłych pomyślało, że nie jest za późno i warto spróbować jeszcze raz?

DSCF2123DSCF2142

Świetna zabawa dała wszystkim dużo radości, bo magia w wykonaniu Tomasza Kabisa pełna jest humoru. Na pewno jeszcze wiele razy będziemy go u nas oklaskiwać.

DSCF2165DSCF2180

Artysta podziękował obecnemu na widowni burmistrzowi, Romanowi Piaśnikowi, za możliwość wystąpienia w Olkuszu.

Ledwie zszedł ze sceny, otoczył go tłum proszący o autografy i marzący o zdjęciu z artystą.