Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, po uzyskaniu dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Edukacja Kulturalna, od czerwca realizuje projekt My i Wy to (mi)My.

W projekcie bierze udział grupa nastolatków i seniorów współpracująca twórczo przy realizacji spektaklu pantomimy z własnym podkładem muzycznym.

Dla uczestniczącej w projekcie grupy międzypokoleniowej opracowano interesujące warsztaty i zajęcia: psychologiczne, arteterapeutyczne, muzyczne, teatralne, fotograficzne i redaktorskie.

Ten cykl warsztatów edukacyjno-artystycznych to nie tylko pasjonująca przygoda i nabywanie nowych umiejętności – to również uczenie się współpracy, wymiany doświadczeń międzypokoleniowych, tolerancji i akceptacji. To łamanie stereotypów związanych z różnicą wieku i różnicą pokoleń.

Pełna kreatywności i zapału grupa uczestników udowadnia, że nie jest ważny wiek, nie są ważne związane z nim ograniczenia, najważniejsze jest to, co możemy ofiarować innym, pasje i zainteresowania, którymi potrafimy się dzielić, to, co potrafimy razem stworzyć i czego od siebie się uczymy. Każdy ma zasoby, które są jego skarbem i które są cenne dla innych.

Podczas realizacji projektu powstanie nie tylko spektakl finałowy. Zaprosimy was na wystawę wykonanych wspólnie przez grupę prac plastycznych, udostępnimy Pamiętnik Warsztatowy i ciekawy film pokazujący wspólną, pełną wyzwań, ale i radosną drogę, którą idziemy.

mkidn 01 cmyk

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.