14 czerwca studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu żegnali uroczyście rok akademicki 2017/2018. Z jednej strony trochę żal, ale z drugiej – po pracowitym roku wakacje się należą, choć burmistrz Roman Piaśnik wysunął przypuszczenie, że będą równie aktywne jak rok akademicki. Ci studenci już tak mają…

DSCF0355DSCF0364

Zebranych powitała Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Beata Soboń. Burmistrz Roman Piaśnik pogratulował studentom zdobytej wiedzy oraz sukcesów i zachęcał do przyjemnego wypoczynku.

DSCF0367DSCF0504

Koordynator OUTW Zdzisława Gardeła przypomniała bogaty i atrakcyjny program, z jakiego korzystało 306 studentów. Były to niezwykle ciekawe czwartkowe wykłady, zajęcia komputerowe, lektoraty języka angielskiego i niemieckiego, warsztaty multimedialne, warsztaty malarstwa i rękodzieła artystycznego, kurs kroju i szycia, gimnastyka ogólnorozwojowa, Tai-chi, joga, pilates, kinezjologia, zajęcia na basenie, zajęcia taneczne, ćwiczenia chóru Renesans, który niedawno obchodził swoje dziesięciolecie. Efektem tych zajęć była nie tylko poprawa kondycji, zdobycie nowej wiedzy i umiejętności, ale i liczne wystawy, występy chóru na wielu uroczystościach lokalnych oraz spektakularny sukces – I miejsce i puchar w IX edycji Chrzanowskiej Wiosny Artystycznej za całokształt i różnorodność działań artystycznych.

DSCF0455

Studenci brali także udział w atrakcyjnych wycieczkach i imprezach integracyjnych. To był naprawdę owocny rok – twórczy i pełen radości.

DSCF0388DSCF0395

DSCF0468DSCF0479

Część artystyczną uroczystości uświetnił występ chóru MOK Renesans pod dyrekcją Mirosławy Nadymus, pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu wspaniałej pary: Krystyny Wodeckiej i Stanisława Serafina oraz trzech niezwykle eleganckich par: Barbary Swędzioł i Grzegorza Musiała, Sabiny Wasiel i Jana Burdziakowskiego, Danuty Musiał i Stanisława Serafina.

DSCF0409DSCF0417

DSCF0426DSCF0440

Zespół ATRAM Bugiee sprowadził na scenę atmosferę Chicago.

DSCF0507DSCF0513

Wspomnienia minionego roku akademickiego przywołała prezentacja multimedialna Jana Gwoździa.

DSCF0511

Po chwilach zachwytu nastąpiły serdeczne podziękowania dla wszystkich, a szczególne dla osób najbardziej zaangażowanych w działalność OUTW i tę działalność wspierających: Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Beaty Soboń, Kierownika Działu Artystycznego MOK Michała Mączki, Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Jolanty Zięby, Anny Deli I Wiceprezesa Stowarzyszenia Res Sacra Miser, Bożeny Niewiary i Małgorzaty Pieczyrak, które prowadzą w ramach wolontariatu zajęcia odpowiednio: rękodzieła artystycznego oraz kursy kroju i szycia, Anny Sułek, prowadzącej warsztaty z dziećmi, Ryszarda Ryzy za wykłady, Michała Masłowskiego z IPN Kraków za wykłady i umożliwienie studentom wzięcia udziału w IX edycji przeglądu filmowego „Echa Katynia”, Jana Gwoździa za wspaniałe prezentacje multimedialne, Rady Studentów z przewodniczącą Małgorzatą Winiarczyk i wiceprzewodniczącym Romanem Kocjanem na czele, Haliny Migas, skarbnika RS oraz grupowych UTW: Stanisława Serafina, Waldemara Bednarka, Romy Kałuża, Jana Durańskiego, Zeni Bigaj, Jadwigi Karoń, a przede wszystkim – Zdzisławy Gardeły, Koordynatora OUTW, która to wszystko tak wspaniale ogarnia.

DSCF0490DSCF0492

DSCF0493DSCF0519

Z sali widowiskowej wszyscy udali się wprost na wernisaż wystawy grupy malarstwa UTW prowadzonej przez Klaudię Zub-Piechowicz. To była również okazja do podziękowań i wyrazów zachwytu dla wspaniałych obrazów autorstwa: Misi Bik, Marii Bień, Grażyny Karcz, Marianny Lewowskiej, Danuty Molendy, Stanisława Marka, Teresy Piaskowskiej, Dariusza Skrzyneckiego, Kamilli Spyry, Zofii Własnowolskiej, Krystyny Wójcikiewicz i Klaudii Zub-Piechowicz.

DSCF0523DSCF0525

DSCF0529

DSCF0536

Na koniec na uczestników uroczystości czekał poczęstunek.

A teraz? Cóż… Lato, lato, lato czeka!