Olkuszanie tłumnie świętowali tegoroczne Dni Olkusza. Bogaty program, mnóstwo rozrywek dla osób w każdym wieku, radosny nastrój, duma ze swojego miasta i pragnienie beztroskiej, wspólnej zabawy – to zdarza się tylko raz w roku. Opromieniała to przepiękna pogoda.

DSC 0018DSC 0047

DSC 0022P5260101

Świętowanie rozpoczął, tradycyjnie, barwny korowód podążający ulicami: Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta pod kierunkiem Wiesława Drygały, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu reprezentowany przez: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Olkuskiej, Sekcję rytmiczno-taneczną, plastyczną, teatralną i Uniwersytet Trzeciego Wieku. Ponadto maszerowały: Przedszkole w Kosmolowie, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Olkuszu, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Olkuszu z oddziałami gimnazjalnymi, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Olkuszu, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Olkuszu, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Olkuszu, Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu i Klub Sportowy FLIKA w Olkuszu. Było na co popatrzeć, tym bardziej, że korowód na Rynek wprowadził jakże tego dnia malowniczy GLUTAMINIAN SODU!

P5260025P5260030

Najważniejszym punktem oficjalnego otwarcia było przekazanie przez Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, symbolicznego klucza do miasta w ręce mieszkańców.

P5260081

Na Rynku czekało dużo atrakcji na olkuszan dużych i małych, kusiły kramy z zabawkami, wyrobami regionalnymi i rękodziełem, przysmakami i innymi ciekawymi towarami.

DSC 0025DSC 0026

Na scenie ruch – tańce, muzyka, inscenizacje. Pierwszy ukłon w stronę najmłodszych - „Jaś i Małgosia” pokazany przez Teatr Fabryka Kultury.

P5260098P5260416

P5260127DSC 0005

Prezentacje artystyczne przedstawiły szkoły podstawowe z Olkusza, Osieka i Gorenic, wystąpiły: ognisko muzyczne DODIART, ŻACZEK, szkoła muzyczna SUZUKI.

DSC 0047 2DSC 0049DSC 0051 2

Swoje talenty zaprezentowały znakomite solistki Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.

DSC 0053DSC 0057

W sobotę wystąpiły zespoły ACJATON i BLUE RAY.

DSC 0010DSC 0029

Gwiazdą wieczoru był zespół WEEKEND zapowiedziany przez burmistrza Romana Piaśnika.

DSC 0051DSC 0060

Tłum fanów śpiewał, wiwatował i bawił się znakomicie.

DSC 0100DSC 0102

DSC 0112DSC 0147

Po raz pierwszy w Olkuszu miała miejsce niezwykła nocna dyskoteka – Silent Party. Każdy z uczestników otrzymał słuchawki, które mógł dostroić do jednego z trzech rodzajów muzyki – według uznania, a wtedy słuchawki świeciły jednym z trzech kolorów. Wkrótce po placu rynku pląsał tłum, ale bezcenne były chwile, gdy pierwsi uczestnicy założyli słuchawki i sprawdzali ich działanie.

DSC 0161DSC 0168

DSC 0172DSC 0173

Nie tylko Rynek tętnił życiem. Olkuskie muzea można było zwiedzać za złotówkę, z czego wiele osób skorzystało. W MOK-Centrum Kultury prezentowano wystawę „Z notatnika Agricoli, czyli u źródeł górnictwa kruszcowego na złożach śląsko-krakowskich”. W olkuskiej bibliotece odbył się Poranek Podróżników, a na Czarnej Górze Turniej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta w kategorii skrzatów. Ulicami miasta jeździł przepiękny, zabytkowy wóz strażacki zwany pieszczotliwie „Jaśkiem”.

DSC 0175DSC 0178

Niedziela to dalsze prezentacje artystyczne: liceów, klubu sportowego „Flika”, Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich”, barwnej grupy dziecięcej Zespołu Pieśni i Tańca Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu.

P5270058P5270095

Wystąpiły też: Olkuska Szkółka Baletowa, Szkoła Tańca „Wena”, Koło Artystycznych Wcieleń „Kastalia” z Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu i solistki olkuskiego MOK.

P5270108P5270340 2

Był koncert zespołu „Enchantress”.

P5270272DSC 0007

Wystąpił ze swoim zespołem znany olkuszanin, Adam Bień, który wyfrunął z naszego miasta na ogólnopolską scenę. Jako, że tego dnia miał urodziny, otrzymał w imieniu olkuskich fanów prezent z rąk prowadzącego imprezę Michała Latosa.

DSC 0029 2DSC 0015

DSC 0044DSC 0111

Ostatnią muzyczną atrakcją wieczoru był koncert Sylwii Grzeszczak.

DSC 0066DSC 0082

DSC 0070IMG 3409

Wciąż jeszcze nucący pod nosem tłum rozbawionych ludzi mógł podziwiać imponujący pokaz sztucznych ogni sygnalizujący koniec obchodów święta Srebrnego Miasta.

Ta wspaniała impreza odbyła się dzięki organizatorom: Burmistrzowi Miasta i Gminy Olkusz Romanowi Piaśnikowi i Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Olkuszu, a także licznym sponsorom:

SPONSOR GŁÓWNY:

Stacja Paliw Julian Kowalczyk Olkusz

Zakład Usług Przemysłowych CERTUS Sp. z o.o. Olkusz

Firma Handlowo-Usługowa UNIWERSAL Zbigniew Cioch Zimnodół

Zakład Projektowania i Wykonawstwa Robót Drogowych mgr inż. Władysław Janik w Olkuszu